Yorum: Kaçık Kafe (Anita Blake, #4)


Orijinal adı: The Lunatic Cafe
Yazarı: Laurell K. Hamilton
Artemis
407 sayfa

Kurtadamlar arasında cinayetler kol geziyor. Ve elbette ki, meçhul katili bulma şerefi yine Anita'ya düşüyor. Ancak bu kez durum farklı, çünkü Anita sadece dedektiflik görevini değil aynı zamanda malum sevgililerinin hayatlarını koruma görevini de üstleniyor!
Vampir yetiştiriciliği sektöründe işler aralık ayıyla birlikte yavaşlamaya başlar ve Anita Blake bazı enteresan davaların peşine düşer. Yerel kurtadam çetesinin lideri Marcus, eline sekiz kayıp kurtadamın adının yazdığı bir liste tutuşturur ve Anita'dan onları bulmasını ister. Ancak her şey öyle göründüğü kadar kolay değil çünkü ufacık bir sorun var, o da Anita'nın asabi sevgilisi Richard'la Marcus'un arasındaki iktidar savaşı! Tabii bu arada Anita'nın bir diğer aşkı Jean Claude da kıskançlık krizlerine girmiş durumda. Tüm bunların üstüne bir de Anita tarafından çözülmeyi bekleyen korkunç bir cinayet davası var. Ve elbette Edward'ı da unutmayalım… Hani şu Anita'nın kana susamış avcı arkadaşı! Anita, Richard ve Jean Claude'u Edward'a yem olmaktan korumak zorunda kalacak!

Anita'nın bu kitabı kayıp likantroplarla başlayıp genel olarak likantropları ele alıyordu. Her kitabında farklı bir tür sorun yaratıyor, fark etmedim değil. Richard'ın sürüsü ile Anita sürtüşüyor bu kitapta, hatta ilk görüşmede silahını çekip üyelerden birini öldürüyor. Kayıp likantroplar, aslında pis bir oluşumun arka perdesi. Olay likantrop avlamayı seven kişilerin onlar için para ödemesini ve likantrop cemiyetinden birinin de ihanetini anlatıyor. Bu kitapta Anita ölümden dönmüyor mu, dönüyor tabi ki. Bir de likantrop derisi yüzüp onları cadı güçleriyle birleştiren kişiler var ki onlar da kitapta yer alıyorlar. Bunların kim olduğunu söylemeyeceğim, öğrenmek için açın okuyun. Kitapta beni rahatsız eden kısım da JC ve Richard'ın sidik yarıştırması. JC çocuk gibi davranıyor zannımca. JC'nin koyduğu benimle de çıkacaksın ya da Richard'ı öldürürüm tehdidinin arkasından neler gelecek merak ediyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

About