Kitap Yorumu: Tessa Dare - Evlilik Anlaşması
Orijinal adı: The Duchess Deal
Yazar: Tessa Dare
Çevirmen: Şebnem Tansu
Tür: Tarihi Aşk
Seri: Girl Meets Duke, #1
Sayfa Sayısı: 304
Baskı Yılı: 2022
Dili: Türkçe
Yayınevi: Epsilon Yayınları
Tarihi aşk romanlarının yıldızlarından ve New York Times Çoksatanlar listesinin vazgeçilmez isimlerinden Tessa Dare’den zekice diyaloglarla ve tutkulu dokunuşlarla hayat bulan bir aşk hikâyesi...

Waterloo Savaşı’ndan yüzünün yarısı tanınmaz hâlde dönen Ashbury Dükü korkunç görünümü sebebiyle nişanlısı tarafından terk edilmişti. Ne var ki Ash’in bir vârise ihtiyacı vardı ve hiç vakit kaybetmeden kendine bir eş bulması gerekiyordu. Fakat yüzü bu hâldeyken onunla kim evlenmek isterdi ki? Büyük bir yalnızlığın içine hapsolan Ash, kütüphanesinde ansızın beliren davetsiz misafir Emma'yla karşılaştığında bu sıradan terzinin, aradığı tüm özelliklere sahip olduğunu anlamıştı. Kız, şefkatli, iyi eğitimli ve espriliydi. Ayrıca yeterince güzeldi ve kirasını ödeyemediği için evinden atılmak üzereydi.

Dük tanıştıkları gün ona evlenme teklif ettiğinde Emma onun akıl sağlığından endişe etmiş ve bunu dile getirmekten çekinmemişti. Ash ise bu yoruma hiç aldırmadan evliliklerinde geçerli olacak birbirinden tuhaf şartları sıralamıştı.

Emma hayallerindeki aşk evliliğinden oldukça uzak olan bu garip teklife hayır dese de Ash onu ikna etmek için çabalamaya devam edecekti. Ancak Emma’nın henüz bilmediği bir şey vardı: Dük son derece aklı başında ve karşı konulamaz bir adamdı.

İlk sayfalarından itibaren sizi içine alacak olan Evlilik Anlaşması, Emma ile Ash’in sıradışı aşk hikâyesiyle olduğu kadar Tessa Dare’in cüretkâr ve eğlenceli üslubuyla da okurların kalbinde yer edinecek.


O kadar uzun süredir bizim yayıncılık camiamızda göz ardı edilen bir tür ki tarihi romans, Epsilon nihayet eski yazarlarından birinin kitabını basınca gözlerime inanamadım ve aldığım gibi okudum. Tessa Dare'in okuduğum daha önceki kitabını çok da sevmediğimi hatırlıyorum ama bu kitap bana gerçekten güzel vakit geçirtti.

Ana karakterimiz Emma bir terzi ve geçmişinde birkaç şey yaşadığı için bu duruma düşmüş. Diktiği gelinlik de düğün iptal olunca elinde kalmış ve parasını alamadığı için zor durumda. Çareyi düğünü iptal eden damadın evine çat diye gitmekte buluyor tabi ve damadın aklına bambaşka bir fikir geliyor. 

Waterloo savaşında yaralanan Ashbury Dükü, kendisiyle bir türlü barışamamış ve yüzündeki yaralardan sonra kendini canavar gibi gören biri. Hatta nişan atılmasının sebebi de nişanladığı kadının ondan iğrenmesi, o yüzden kendine güveni yerin dibinde olan bir karakter diyebiliriz. Evine gelen bu hoş terzi onda bir fikir uyandırıyor ve varisi olması için onunla sözde bir evlilik yapmasını istiyor. 

Genel olarak bilindik bir konu olsa da yazış biçimi yüzünden bir hayli hoşuma gitti. Hem Ash hem de Emma alaycı bir dille yazılmış, Emma'nın sivri dili gayet yerinde. Gereksiz drama yok denecek kadar az, o kısım da gerçekten uzun sürmüyor ki bu benim için büyük bir artı. Tanıtılan diğer karakterler de ilgi çekici, serinin devamından da beklentim yüksek. Eski epsilonu özlediyseniz kesinlikle şans verin.

Yorum Gönder

0 Yorumlar