Yorum: The Proposition | Katie Ashley (The Proposition, #1)


Yazar: Katie Ashley
Yayın: Createspace
Format: Kindle
Sayfa: 316
Türkçe edisyon: Yayın hakları alındı.
With her thirtieth birthday looming, Emma Harrison finds her biological clock clanging and the elusive knight in shining armor yet to appear. She’s running out of options, especially after her gay best friend backs out from being her sperm donor. Of course, there’s always a sperm bank, but Emma fears a donor mix-up might impregnate her with the spawn of Satan.
Resident company womanizer, Aidan Fitzgerald, is used to always getting what he wants, especially in the bedroom. When Emma spurns his advances at the company Christmas party, he's determined to have her no matter what it takes. After Aidan learns of Emma's predicament, he is quick to offer a proposition that will benefit them both. He will father Emma's child, but she must conceive it with him naturally. Not one for hook-ups or casual sex, Emma is reluctant to take him up on his offer, but his charm, coupled with her intense desire for motherhood, wins out.
Soon their baby-making sessions become more than just physical. Aidan can't seem to walk away from her while Emma begins to wonder if Aidan could be the one. But can Aidan leave his past behind to become the man Emma needs him to be?The Proposition, ya da çevrilirse Türkçe adıyla Teklif, çok da farklı olmayan bir kurguya sahip. Emma ailesindeki ölümler yüzünden feci derecede bebek istemektedir ama en yakın gay arkadaşı Connor sperm donörlüğünü kabul etmemektedir. Garip bir tartışma yaşadıkları sırada Aidan onları fark eder ve kızı kurtarmak ister. Aidan şirketin çapkınıdır ve Emma'yı gördüğü yeni yıl partisinden beri unutmamıştır. Partide sert bir şekilde reddedilmiş olsa da hala nasıl etkilendiğini farkındadır.

O olaydan sonra onunla birkaç içki içmeye gittiklerinde ise Emma'nın isteklerini öğrenmiş olur. Ve bilin bakalım ne yapar: Sperm donörlüğünü kabul eder. Ama tek şartı bunu doğal yollarla yapmaktır. Hınzır mı hınzır teklifini ortaya koyan Aidan Emma'nın yanıtını birkaç gün sonra öğrenir, Emma da kabul etmiştir. Eh sonrasında ise çalışmalar başlar işte :P Zaman geçtikçe birbirlerini özlemeye de başlayan çift, şu anki ilişkilerinden biraz daha fazlasını ister. Kız arkadaş/erkek arkadaş kavramını kabul ederler. Emma'nın ise hamileliği gittikçe ilerler ve ailelerle dahi tanışırlar. Resmi şekillerle olmasa da beraber vakit geçirmekten hoşlanan çift için kırılma noktası Aidan'ın Emma'ya aşık olduğunu fark etmesiyle gelir.

En feci klişelerden biri olan bu duruma her kitapta uyuz olurum ben. Ama bu hödük Emma'yı başka bir kadınla aldatmaya kadar götürüyor işi. Her ne kadar pişman olup kızla yatmasa da kızdan kurtulamadan Emma tarafından basılıyorlar. Hamile, güzel, sevimli, mikemmel bir kızın kalbini un ufak ediveriyor Aidan. Her ne kadar pişman olduğunu açıklamaya çalışsa da Emma çekip gidiyor ve kitap da Aidan'ın babasından yardım istemesiyle sona eriyor. Eşekliğini anlıyor ama eşek yine eşek. Geçmişinde de böyle bir olay var bu salağın.

Kitap fena değil, hemen okunuyor konusu gereği. Ama yine beni sinir edecek faktörlere sahip olduğu için kırıyorum puanlarını. İkinci kitap heralde mutlu sonu anlatıyor, onu da okumaya kararlıyım. Arka arkaya okuduğum arıza çiftler yüzünden deli gibi bir polisiye isteği içindeyim. Neyse... Sonuç olarak okunmayacak gibi değil, asıl ikinci kitapta Emma'nın ona çektireceklerini merak ediyorum. Okuduğum kadarıyla da onu bir hayli kıskandıracak yakışıklı bir doktor ile. Aklı başına komple gelir umarım Aidan'ın. Ayrıca umarım bebek de doğar, Noah isimli minik bir oğlanı da okumak isterim tabi.

Ayrıca bu şarkıyı da bitirdiğimden beri mırıldanıyorum. Cuk diye oturuyor kitaba, hele başları...


Bu kitabı da buddy read olarak caanım ÜKG yoldaşlarım Yorumbaz ve Sevgili Kitap ile okuduk. Onların yorumlarına da göz atmayı unutmayın!
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

About