Kitap Yorumu: Price of a Kiss | Linda Kage (Forbidden Men, #1)

Kitap adı: Price of a Kiss
Yazar: Linda Kage
Sayfa: 373
Yayın tarihi: 15 Ağustos 2013
Türkçe edisyon: Yok.I don’t care what my cousin says; I am not the queen of impossible relationships. I mean, just because my last boyfriend tried to kill me and left a bit of a scar on my neck, then forced me to move across the country and legally change my name to Reese Randall to escape him, does not mean—
Oh, who am I kidding? For a freshman in college, I have to have the worst dating track record ever.
It’s no wonder love is the last thing on my mind when Mason Lowe enters my life. But the chemistry between us is like bam! Our connection defies logic. And he’s just so freaking hot. Being around him makes me feel more alive than I’ve ever felt before. I even like bickering with him. He could be my soul mate...except for one teeny tiny glitch.
He's a gigolo.
Boy, do I know how to pick them.

Neredeyse bir aydır öksüz bıraktığım zavallı bloguma bir dönüş yapmaya karar verdim. Ne yazsam diye düşünürken de son okuduğum kitaptan bahsedeyim bari dedim. Price of a Kiss bizde yayınlanmamış bir kitap, hakları felan alındı mı onu bile bilmiyorum ama bir süredir nette karşıma çıkıp merakımı cezbediyordu. Tamamen offline olduğum bu sıralarda da hep bu tarz gençlik aşklarını ya da modern, çik lit tarzında takıldığımdan güzel de geldi.

Serinin adıyla başlayalım bence, Forbidden Men - yani yasak erkekler. Ne gibi erkekler acaba bunlar diye düşünmedim değil ve yine de konuyu okumadan kitaba daldım. Siz şimdi kitabın künyesine baktıysanız oğlanın jigolo olduğunu öğrenmiş olmalısınız. Evet gerçekten jigolo ama ailesini geçindirmek için bu yola girmek zorunda kalan, istese de kurtulacak bir yol bulamayan bir oğlan Mason. Bütün kasaba da ne olduğu hakkında dedikodu yapmakta ama yüzüne karşı kimse bir şey söylememekte, aynı zamanda da polise giden herhangi biri de olmamış. Onu bu yola zorlayan pis ev sahibi yüzünden de kendine olan güvenini ve saygısını kaybetmiş, zavallı bir ruh olan Mason'ı yaşama döndüren ise kasabaya yeni gelen kız Reese oluyor.

Reese'in de kendince büyük sıkıntıları var, asıl adı Reese değil; manyak eski sevgilisinden kaçmak için adını, sanını, yaşadığı yeri değiştirmek zorunda kalmış. Çok sevdiği evine geri dönemiyor ve aksi gibi eski sevgilisi ünlü bir avukatın oğlu olduğu için de sürekli yaptıklarından yakasını kurtarmayı başarıyor. Onun da kendince korkuları ve kötü anıları var. Her ne kadar Mason ile bir geleceği olmayacağını biliyor olsa da ona karşı bir şeyler hissetmeden edemiyor. Tabi ki Mason ve Reese'in mutlu sonlarına ulaşmaları sancılı ve uzun sürüyor ama değiyor gerçekten.

Linda Kage aslında benim ilk defa okuduğum bir yazar değil. Beeeelki seneler önce buradaki Fighting Fate adlı kitabın yorumuna uğraşmışsınızdır, ilginizi çekmiştir. Orada da erkek kardeşinin ölümüne neden olan oğlana aşık olan bir kız vardı ve benim kitap için çıldırmama yetmişti. Bakayım neymiş o kitap derseniz buraya tıklayabilirsiniz. Diyeceğim o ki, kitapları orijinallerinden okuyan biriyseniz Linda Kage'e de bir şans vermeniz gerektiği.

ps: Ayrıca belirtmeden geçemeyeceğim, Reese'in Harry Potter sevdası ve Mason ile kız kardeşine de bunu aşılamasına BAYILDIM. Benim gibi Potterhead'ler için daha da güzel bir kitap.

Yorum Gönder

0 Yorumlar