Kitap Yorumu: Ah Şu Kalbim | Susan Elizabeth Phillips (Chicago Stars, #5)

Orijinal adı: This Heart of Mine
Yazar: Susan Elizabeth Phillips
Yayınevi: Pegasus
Sayfa: 432Molly Somerville, Tavşan Daphne çocuk kitapları serisinin yaratıcısı olarak kariyerinden memnundur ama hayatının geri kalanı o kadar da iyi değildir. Kendisine miras kalan on beş milyon doları bağışlamadan önce bile başına bela açma eğiliminde biri olarak tanınmaktadır. Bir de ablasının sahibi olduğu Amerikan futbol takımının yıldız oyuncusu Kevin Tucker'dan uzun zamandır hoşlanmaktadır. Çapkın, çekilmez ve inanılmaz yakışıklı olan Kevin ise onun adını bile bilmemektedir.


Bir gece Kevin, Molly'nin pek de mükemmel sayılmayan hayatına dalıp onu altüst eder. Ne yazık ki bu Ferrari süren, kanişlerden nefret eden, kalın kafalı sporcu aslında Molly'nin tahmin ettiği kadar boş biri değildir ve genç kadın çok geçmeden kendini Wind Lake isimli bir yerde bulur. Sevimli kulübeler ve eski tarz, sıcacık bir pansiyonun bulunduğu bu kasabada Molly ve Kevin, hayattaki en önemli derslerden birini öğrenecektir…


"Tatlı mı tatlı, ateşli bir aşk hikâyesi."
-Milwaukee Journal-Sentinel-

Susan Elizabeth çok sevdiğim bir yazar, çıktığını görünce deliye döndüğüm bir yazar hatta. Ama bu kitap daha bir özeldi çünkü Molly ve Kevin hikayesini dört gözle bekliyordum. Molly Somerville, takımın sahibi Phoebe'nin küçük kız kardeşiydi ilk kitapta. Şimdi büyümüş, çocuk kitapları yazmakta ve yıllardır Kevin'e olan aşkını yavaş yavaş bastırmaya çalışmış. Kevin ise öküz modunda takılıyor, Cal ve Jane'in kitabında bir hayli ön plandaydı. Adını bile bilmediği bu kadınla aynı evde bulunmak zorunda kaldığı bir gece de tecavüze uğruyor! Tabi ki Molly tarafından.

Kendini yazdığı çocuk serisinden tavşanın ismiyle tanıtıyor, o yüzden Molly Kevin için bir süre Daphne olarak geçiyor. Ama ne zaman ki hamile kalıyor, işte o zaman bir şeyler karışıyor. Kevin için sancılı vakitler geliyor. Hiçbir zaman bir kadınla ilişki yaşamayı düşünmeyen bu hayta bir anda kendini bir çıkmazda buluyor.

Phoebe ve Dan'i evermiştik ilk kitapta hatırlarsanız, sonrasında da Molly bu çiftle yaşadı gençliği boyunca. O yüzden Dan bir hayli korumacı Molly konusunda. Babanın Kevin olduğunu öğrendiğinde tabi ki dövmekten beter ediyor bizim oğlanı. Ama bir peder oğlu olduğu için doğru olan şeyi yapıp Molly ile evlenmeye karar veriyor ne kadar istemese de. Ve başına kalakalan eski bir parkla uğraşırken Molly'i de peşine takıyor. Her ne kadar acı çekseler de Kevin'ın nefret ettiği park kaderin garip bir cilvesiyle onları birleştiren şey oluyor.

Her zaman sevimli hikayelerini seviyorum bu kadının ama sanki Molly ve Kevin gibi tanıdığımız kişilerin kitabı biraz daha Phoebe ve Dan tadı verebilirdi diye düşünüyorum. Kadın ne yazarsa okurum gerçi, hele yazdığı epiloglara bitiyorum. Bu seferki epilog da kesinlikle çook tatlıydı, kadını seviyorsanız bence zaman kaybetmeden okumalısınız. Ayrıca çevirmen de Selim Yeniçeri, yani mükemmel bir akıcılıkla kısa sürede okumanız garanti :)


3. Kitap: Sensiz OlmazHiç yorum yok:

Yorum Gönder

About