Kitap Yorumu: The Temptation of Lila and Ethan (The Secret, #3) | Jessica Sorensen

Yazar: Jessica Sorensen
Yayınevi: Forever
Sayfa: 336
Türkçe edisyonu: Henüz yok.

On the surface, Lila Summers is flawless: good looks, expensive clothes, and a big, beautiful smile. But a dark past and even darker secrets are threatening to bubble over her perfect façade. She'll do anything to keep the emptiness inside hidden-which leads her into situations that always end badly. Whenever she hits bottom, there's only one person who's there to pull her out: Ethan Gregory.

Ethan set the rules a long time ago: he and Lila are just friends. He doesn't do relationships. Although his tattooed, bad boy exterior is a far cry from Lila's pretty princess image, Ethan can't deny they have a deeper connection than he's used to. If he's not careful, he could be in serious danger of becoming attached-and he's learned the hard way that attachment only leads to heartbreak.

When Lila falls farther than she ever has before, can Ethan continue to help as a friend? Or is he also getting close to falling . . . for her?
Pena Yayınları sayesinde Türkçeye de gelen Jessica Sorensen'in ilk kitabına ÜKG olarak tur yapmıştık hatırlarsanız. Bir bakayım oraya, olay neydi bir hatırlayayım derseniz buradan ön okuma ve yorumuna ulaşabilirsiniz. Serinin ikinci kitabı da geçtiğimiz günlerde yine Pena Yayınları'ndan çıktı. Sürekli Ella ve Micha'nın ilişkisini okumuştuk ama ben hep bu Lila ile Ethan ne olacak acaba diye düşünüp durmuştum. İşte dayanamayıp kitabı bir günde bitirme nedenim bu.

Serinin başını okuduysanız, Lila'nin Ella'nın en iyi arkadaşı ve aynı zamandan oda arkadaşı olduğunu ibliyorsunuzdur. Ethan da Micha'nın en yakın dostu. Ella, Micha ve Ethan aynı kasabadan hatta. Ella ve Micha birbirlerine yeniden aşık olurlerken Lila ile de Ethan tanışıyorlar. En baştan ikilinin arasında güzel bir elektrik olduğunu anlıyorduk ama iki kitapta da bu ikilinin akıbetini bir türlü çözemedik yazar saolsun.

İşte bu kitap ikilinin hayatına nihayet dalabildiğimiz kitap. Minimal ölçüde Ella ve Micha olduğu için (ikinci kitabın sonunda California'ya taşınıyorlardı), aslında bu ikilinin daha büyük sorunları ve daha garip hayatları olduğunu görüp kendimizi içinde kaybediyoruz. Lila'nın hayatı heralde ne kötüleri. 14 yaşından beri annesinin başlatması sayesinde hap kullanmaya başlamış ve sürekli kafası başka bir yerde, hissiz bir şekilde geziyor. Mesela ilk kitaplarda bunu bilmiyorduk. Hissizliğini saklamak için tek gecelik ilişkilerin müptelası olmuş, garip bir ruh halinde, maddi olarak çökmüş bir Lila var karşımızda. Ailesinin ve canını yakan okul flörtünün anılarını bir türlü bastıramamış, Ethan da uzun sürenin üstüne etkilendiği ilk erkek ama bir sınır çizmiş ikili ve onu geçmemeye bir hayli gayret ediyorlar.

Ethan'ın sorunu ise London isimli eski kız arkadaşı. Onun yüzünden bir süre hafif uyuşturucularla yaşayan Ethan, London'ı eroinle uçmuş olarak yalnız bıraktığı bir partide başına gelenlerden kendini sorumlu tutmakta. Yani kısacası ikisinin de geçmişleri bir hayli sıkıntılı. Dananın kuyruğu ise Lila neredeyse ölecek kadar over doz yaptığında kopuyor. Ethan kimse için yapmayacağını düşündüğü şeyleri Lila için yapmaya başlıyor. Bağımlılığını yenmesine yardım ederken aynı evde ondan fazla etkilenmemeye çalışıyor ama nafile tabi ki. Lila'nın güvensizlikleri, Ethan'ın da karamsarlığı ile kitap size bir hayli vakit geçirtiyor. Dolu dolu bir kurgusu var, bence Ella ve Micha'nın hikayesinden daha güzel hatta söyleyeyim.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

About