Kitap Yorumu: The Proposal | Katie Ashley (The Proposition, #2)

Yazar: Katie Ashley
Format: Kindle
Sayfa: 408
Türkçe edisyonu: Yayın hakları alındı.

In the weeks following Aidan’s betrayal, Emma has tried her best to move on. Ignoring his countless texts, voice mails, and flowers, she isn’t sure she wants to be won back by him. But Aidan isn’t going down without a fight—especially not until Emma lets him reveal the secret of his past that caused him to be so commitment phobic.
But fate intervenes when premature labor forces Emma on strict bed rest for two weeks. Aidan steps forward with a shocking proposal. To prove his love and commitment for her and their unborn son, he will take a leave of absence from work to care for her around the clock. Vowing to guard her heart, Emma reluctantly agrees.
While she is touched by Aidan’s attentiveness and tender loving care, Emma is thrown for a loop by the amorous attentions of ER doctor, Alpesh “Pesh” Nadeen. Pesh is everything Emma could ever want—successful, stable, and ready to settle down and be a husband and father. Pesh wants nothing more than to win Emma’s heart, but she is not sure she’s able to give it.
Her heart may still belong to the very man who broke it—the one who is so desperately trying to win her back.İlk kitabı hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Sevgili Kitap ve Yorumbaz ile okumuştuk. Unuttuysanız yoruma buradan ulaşabilirsiniz. Kitabı Aidan'ın salak bir psikolojik bunalımıyla Emma'yı aldattığı zaman bırakmıştık. Hatta çook çok pişman olmuştu anında ve geri kazanmaya da kararlıydı.

Bu sefer kitapta Emma'nın Aidan'a yanaşmamasını görüyoruz. Kitabın başında Aidan'ın babası kalp krizi geçiriyor da zoraki konuşmak zorunda kalıyor. Hastanede ayrıca Doktor Pesh isimli bir Hintli ile de tanışıyor ve ondan da etkilendiğini fark ediyor. Her ne kadar başka bir adamın bebeğine hamile olsa da Pesh de gereksiz yere ona çıkma teklifi felan ediyor.

Aidan doktora haklı olarak uyuz oluyor. Tabi Emma'nın hamileliğindeki bir sorun nedeniyle iki hafta yatması gerekince hemen kendi evini öne sürüyor ve kabul ettirmeyi de başarıyor. Araları yine düzelir gibi oluyor çiftimizin. Ama Pesh'i eve de çağırıyor, yatma zorunluluğu bitip biraz daha kalmaya karar verdiğinde onunla dışarı da çıkıyor. Bir nevi ilk kitapta Aidan'ın yaptıklarını bu sefer Emma yapıyor ve Aidan bozula bozula sinir oluyor. Neyse ki Pesh ile öpüşmesinden sonra aslında hala kalbinin Aidan'da olduğunu anlıyor da aklı başına geliyor, Pesh de zaten ölen karısını unutamadığını fark edip dostane bir şekilde ayrılıyorlar. Emma direk Aidan'a koşuyor, biz de nihayet diyip rahatlıyoruz.

Buradan sonrası artık ilerleyen hamilelik, doğum, minik Noah ile geçtiği için dört yıldızı veriyorum. Özellikle epilog kısmı, bu tip bölümlere hep ayrı bir sevgim vardır. Yoldaki ikinci bebek haberi ve minik Noah'nın yaptıkları kalbinizi ısıtıyor ve kitap bitiyor. Aidan tam bir aile babası olmuş ayrıca da. Serinin üçüncü kitabında bu kitapta aradığını bulamayan Pesh ile Aidan'ın kız kardeşi anlatılıyor. Bir ara okurum diye düşünüyorum.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

About