Biz Evleniyoruz (Bridgertons, #8)

Orijinal adı: On The Way To The Wedding
Yazar: Julia Quinn
Epsilon
453 sayfa

GARİP BİR ŞEY OLDU...
Tanıdığı bütün adamların aksine, Gregory Bridgerton gerçek aşka inanmaktadır. Ve hayallerinin kadınını bulduğunda, onun doğru insan olduğunu bir anda anlayacağından emindir. Başına da tam olarak bu gelmiştir. Fakat...Bu kadın, doğru kişi değildir. Hatta, nefes kesici Bayan Hermione Watson başkasına âşıktır. Ama en iyi arkadaşı Leydi Lucinda Abernathy, Hermione'yi feci bir birliktelikten kurtarmaya karar verir, böylece Gregory'ye onun kalbini kazanması için yardım etmeyi teklif eder. Ama bu esnada Lucy âşık olur. Hem de Gregory'ye. Fakat...Lucy nişanlıdır. Ve amcası onun nişandan caymasına izin verecek gibi görünmez. Gregory kendine gelip, doğru kişinin keskin zekâsı ve insanın içini açan gülümsemesi ile kalbine şarkılar söyleten Lucy olduğunu anlayınca bile... Böylece, düğün yolunda, gelini öpme vakti geldiğinde, sunakta duran kişinin yalnızca kendisi olmasını sağlamak için Gregory'nin her şeyini riske atması gerekmektedir...


Bridgerton ailesinin son kardeşinin hikayesine geldik ve o da bitti. Yine çok sevdiğim serilerden birinin sonuna geldiğimizden garip bir burukluk yaşadığımı belirtmem gerek. Gregory ile biz o daha çooook küçükken tanışmıştık. Hatırlarsanız Duke and I kitabında Hyacinth ile durmadan birbirlerini kovalayan, birbirlerini sinir etmek için yarışan iki kardeştiler. Geçen kitap Hyacinth'in büyümesini görüp onu da evlendirmiştik. Şimdi ise evin en küçük erkeğinin hikayesinde sıra.

Gregory aşkı bulacağına inanan bir karakter. Nasıl inanmasın, bütün ailesi aşk evliliği yapmış değil mi? Gregory de vurulacağı kızı beklemekte. Anthony ve Kate'in partisinde de o vurulmayı yaşıyor: Hermione Watson'a. Ama Hermione'nin kalbi başkasındadır, etrafındaki erkeklerle pek ilgilenmemektedir. Lucy ise Hermione'nin en yakın arkadaşıdır ve kız kardeşi gibi gördüğü Hermione'nin aşk uğruna bir katiple evlenmesini doğru bulmamaktadır ve Gregory'e yardım edip bu durumu değiştirmek istemektedir.

Ama Lucy aşık olana kadar aşkın ne denli güçlü bir şey olduğunu bilmediğinden büyük konuşur burada. Gregory'e yardım ettikçe aslında ne kadar hoş bir adam olduğunu düşünüp ondan etkilenir. Gregory de Hermione'yi aşık olduğundan o kadar emin olmasına rağmen Lucy hakkında garip fikirlere kapılır. Hermione ise kalbini Lucy'nin abisine kaptırınca (skandal yaratacak bir şekilde) Gregory bozulur, sinirlenir. Ama sonra fark eder ki o kadar da etkilenmemektedir bu durumdan. 

Lucy ise yıllardır nişanlı gibi bir şeydir. Çocukluğunu evleneceği adamın Lord Haselby olduğunu bilerek geçirmiştir, çünkü amcası böyle istemiştir. Ama şimdi yavaş yavaş Gregory'e aşık olurken bu durumdan kurtulmak istemesi de normal tabi. Gregory de aslında Lucy'e karşı hissettiklerinden etkilenir, Hermione'de sadece aşık olmanın düşüncesine aşık olmuştur ama Lucy ile böyle değildir. Onu hiçbir şekilde bırakmamaya kararlı olan Gregory, onu evlenme zorunluluğundan da kurtarmaya kararlıdır. Yalnız Lucy'nin de Gregory'nin de bilmediği bir hainlik söz konusudur ve bu yüzden Lucy, Lord Haselby ile evlenmek zorundadır (kendisi her ne kadar erkeklerden hoşlansa da), tüm ailesini korumanın tek yolu budur. Yine de hiçbir şey Gregory'i vazgeçiremeyecektir.

Kitabın epilogunda ise Gregory ile Lucy'nin çocuk maceralarını dinliyoruz. 7. çocukta artık durması gerek diye düşünen Gregory, en son bir ikizlerinin olmasıyla ne yapacağını şaşırıyor.

Dokuz çocuk.
Dokuz.
Ondan bir tane azdı sadece.
O da iki basamaklıydı. Bunu bir daha yaparsa, babalığın çift basamağında olacaktı.
"Ah ulu Tanrım," dedi fısıltıyla. 

Güldürdü beni kesinlikle :D Kitap kısacası güzel bir epilog ile bitti. Aile ağacı ise amma genişledi tabi. Yazarın sitesinden yenilenmiş haline bir baktım ve gözlerime inanamadım. Simon ile Daphne'nin çocuklarının da evlenip çocuk sahibi oldukları görülüyor. Umarım bu, onların kitaplarının da geleceğinin habercisidir. Ama seri bitti ne yapsak derseniz, birkaç gün önce anne ve babaları Violet ile Edmund'un hikayesi çıktı. Benim de bir hayli merak ettiğim bir kitap, okumayı dört gözle bekliyorum.


İşte serinin aile ağacı. Resme ya da buraya tıklayıp daha detaylı incelebilirsiniz. Bir sonraki JQ kitabında görüşmek üzere.

Ayrıca Kitab-ı Sevda'dan Merve beni kırmadı ve bir de banner hazırladı bana. Ona bir de buradan teşekkür ediyorum :D

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

About